Deň zodpovednosti

Ak ste dospelý a máte chuť na pivo alebo iný alkoholický nápoj, môžete si ho vychutnať – ale zodpovedne!
 
Každý váš deň môže byť takto zodpovedný, stačí sa len ku konzumácii alkoholických nápojov postaviť rozumne, dodržiavať pravidlá striedmosti a vyhnúť sa ich nadmernému užívaniu.
 
V roku 2012 Slovenské združenie výrobcov piva a sladu spolu s Úradom verejného zdravotníctva SR zorganizovalo pilotný vzdelávací projekt pod názvom Deň zodpovednosti. V 36 mestách Slovenska poskytli špeciálne poradenské služby odborní pracovníci z Regionálnych úradov verejného zdravotníctva.
 
Hlavným cieľom Dňa zodpovednosti je zvýšiť povedomie verejnosti o zodpovednej konzumácii alkoholických nápojov.
 
V roku 2013 sa k projektu pripojilo Prezídium Policajného zboru SR. Témou 2. ročníka Dňa zodpovednosti bolo posolstvo, že alkohol za volant nepatrí, na ktoré sa sústredia aj mimoriadna policajná akcia v 36 mestách Slovenska, zameraná na prevenciu jazdy pod vplyvom alkoholu.
 
Minulý rok Slovenské združenie výrobcov piva a sladu spolu s partnermi Policajným zborom a Oddelením bezpečnosti cestnej premávky Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja zorganizovali 2.júla v 8 krajských mestách už tretí ročník Dňa zodpovednosti. Po predošlých dvoch úspešných ročníkoch aj v tomto roku bola v centre
pozornosti zodpovednosť vodičov. Tentokrát navyše v záujme polície i pivovarníkov boli aj cyklisti, pre ktorých boli v rámci nového projektu OpriBIKE pripravený aj Kódex zodpovedného cyklistu.
 
Ďalší ročník Dňa zodpovednosi pripravujeme spolu s partnermi.